We kindly inform you that we have also www.cyberbajt.com Zamknij

Wyniki wyszukiwania:

Baza wiedzy, raporty i testy urządzeń

 • wróć do listy testów i raportów

  Konfiguracja mostu radiowego na urządzeniach Routerboard w standardzie N

  Sławomir Szala, 2017-11-09, Drukuj
 • 1.

  Wstęp - założenia konfiguracyjne

  Przykładowa konfiguracja mostu radiowego w standardzie „N” z wykorzystaniem urządzeń z serii Routerboard firmy Mikrotik. W przykładzie tym użyte zostały RB912UAG-5HPnD oraz RB911 Lite5 dual. Przedstawione zostaną 2 warianty połączeń:
  - połączenie punkt – punkt
  - połączenie punkt – wielopunkt.

  Po stronie nadawczej użyty został RB912UAG-5HPnD z zainstalowanym systemem Mikrotik RouterOS 6.34 z licencją poziomu 4, natomiast po stronie klienckiej RB911 Lite5 dual wyposażony w system Mikrotik RouterOS 6.34 z licencją poziomu 3.

  Uwaga 1: Do połączeń punkt-punkt wystarczająca jest licencja poziomu 3, natomiast w przypadku połączeń punkt-wielopunkt po stronie nadającej wymagana jest licencja poziomu minimum 4 gdyż niższe poziomy nie pozwalają na pracę radia w trybie Access Point.
  Uwaga 2: Konfiguracja urządzeń pracujących w standardzie AC wygląda tak samo, jedyna różnica to odpowiednie ustawienie opcji ‘Band’.

  Połączenia jeden do jednego wykorzystywane są do łączenia 2 lokalizacji np. dwóch odległych budynków. Połączenia jeden do wielu natomiast np. gdy do przesyłu sygnału z wielu kamer do rejestratora. Wówczas istotne jest aby całość była w pełni przezroczysta, dlatego też użyte zostały mosty WDS.

 • dalej
 • Spis treści:

Hold on there sparky! Using IE? Really? Come on now. You really need to move on and get a better browser.