We kindly inform you that we have also www.cyberbajt.com Zamknij

Wyniki wyszukiwania:

Tematy pomocy

 • wróć do listy testów i raportów

  Gdzienet.pl: pokaż zasięg swoich sieci

  Drukuj
 • http://gdzienet.pl to pierwszy bezpłatny serwis z interaktywną mapą zasięgu sieci bezprzewodowych. To nowatorskie rozwiązanie łączy dostawców bezprzewodowego dostępu do Internetu z osobami szukającymi dostępu do sieci.

  Serwis gdzienet.pl wykorzystuje technologię Google Maps. Dostawcy usług określają zasięg swoich sieci, rysując go bezpośrednio na mapie. Natomiast użytkownicy klikając w dowolne miejsce na mapie mogą sprawdzić, czy w danej lokalizacji jest zasięg sieci.
  http://gdzienet.pl

  Dostawcy internetu
  Dostawcy bezprzewodowego Internetu mogą bezpłatnie dodać informacje o swoich sieciach do bazy gdzienet.pl. Wymagane jest jedynie podanie podstawowych informacji teleadresowych oraz określenie zasięgu swoich sieci.

  Każdy dostawca bezprzewodowego dostępu do sieci, który aktywował swoje konto (poprawnie wypełnił formularz rejestracyjny i określił zasięg) posiada własną podstronę w serwisie gdzienet.pl, na której użytkownicy mogą zobaczyć pełny zasięg wszystkich sieci usługodawcy.
  http://gdzienet.pl

  Szukający dostępu do internetu
  Użytkownik szukając zasięgu podaje nazwę miasta i ulicy w wyszukiwarce. Aplikacja wyświetla mapę z okolicą wybranej lokalizacji. Wykorzystując funkcje zmiany skali mapy, przesuwając ją w dowolnym kierunku, użytkownik za pomocą jednego kliknięcia określa dokładną lokalizację, w której chce sprawdzić możliwość podłączenia do sieci bezprzewodowej. W przeciągu kilku sekund gdzienet.pl dostarcza listę usługodawców oferujących bezprzewodowy dostęp do internetu w wybranym miejscu.

  Drugi krok uzyskania informacji, to wysłanie zapytania o ofertę. Użytkownik podaje jedynie swój adres e-mail oraz ma możliwość wyboru usługodawców, od których chce otrzymać ofertę. Gdzienet.pl informuje usługodawców o zapytaniu, a Ci przesyłają szczegółową ofertę na adres e-mail użytkownika.

  Jeśli użytkownik poszukuje zasięgu, a w wyszukanej lokalizacji nikt nie oferuje takiej usługi, można włączyć usługę powiadamiania. Aplikacja zapamięta interesujący użytkownika punkt na mapie i automatycznie powiadomi go (na podany adres e-mail) o pojawieniu się zasięgu.
  http://gdzienet.pl

  Serwis został stworzony przez Grupę Cyberbajt - dostawcę kompleksowych rozwiązań IT. gdzienet.pl zgromadził informacje o ponad 1600 zasięgach sieci, oferowanych przez 972 dostawców. Z każdym dniem ilość usługodawców rośnie, tworząc w ten sposób największą bazę WISP (Wireless Internet Service Provider) w kraju.
  Czy informacje w tym temacie są wystarczające?

  Twoja odpowiedź (anonimowa) pomoże nam ulepszyć system pomocy

  Zobacz inne tematy w sekcji "Dla WISP":

Hold on there sparky! Using IE? Really? Come on now. You really need to move on and get a better browser.