We kindly inform you that we have also www.cyberbajt.com Zamknij

Wyniki wyszukiwania:

Baza wiedzy, raporty i testy urządzeń

  • wróć do listy testów i raportów

    Osbridge 5GXt. Wydajność urządzeń.

    Stanisław Sirko, 2007-02-24, Drukuj
  • 6.

    Podsumowanie.

    Warto podjąć próbę zebrania uzyskanych wyników testów i przedstawienia ich możliwie czytelnie w formie graficznej. Poniższe wykresy przedstawiają bezpośrednie porównania uzyskanych rezultatów miedzy trybami Full i Half Duplex w poszczególnych testach.

     

    W przypadku testów TCP Osbridge 5GXt w trybie Full Duplex utrzymuje stała prędkość transmisji jednokierunkowej jak i dwukierunkowej. Skonfigurowany do pracy w trybie Half Duplex - osiąga nieco niższe wyniki podczas transmisji dwukierunkowej - uzyskując nieco ponad 22 Mbps FDX. Natomiast podczas transmisji jednokierunkowej wykorzystuje oba tory radiowe do transmisji, podwajając ten wynik – niemal 50 Mbps HDX.

    W testach z wykorzystaniem protokołu FTP sytuacja jest analogiczna. Udaje się przekroczyć 50 Mbps HDX przy zachowanej 20 MHz szerokości kanałów. Czas na wyniki testów w trybie Turbo.

    W teście TCP Osbridge 5GXt skonfigurowany w trybie Full Duplex wciąż przenosi równo i symetrycznie, oscylując wokół wartości 50 Mbps. Podczas testów w trybie Half Duplex osiąga nawet realne 84 Mbps HDX ale podczas transmisji dwukierunkowej w tym trybie przenosi symetryczne „jedynie”27 Mbps FDX. Być może urządzenia wynegocjowały niższe prędkości transmisji i w tym teście tryb Full Duplex okazał się wydajniejszy.

    W teście UDP przy 40 MHz szerokości kanału wyniki transferów są już naprawdę duże i ograniczeniem stają się interfejsy Ethernetowe urządzeń. Na koniec graficzne podsumowanie wyników dla transferu FTP, które potwierdzają ze Osbridge 5GXt w trybie turbo w praktyce niemal realizują założenia bezprzewodowego Ethernetu

     

    Podsumowując, Osbridge 5GXt przy optymalnych warunkach potrafi uzyskać imponujące poziomy transferów. W trakcie testów z urządzeniami nie było najmniejszych problemów zarówno jeśli chodzi o montaż (pancerne mocowanie mimo iż urządzenia nie są ciężkie), konfigurację która jest prosta do granic możliwości jak i późniejszą eksploatację. Wyniki są na tyle obiecujące, że następnym krokiem z naszej strony będzie wykonanie testów w większej odległości. Przypuszczam, że w takim teście tryb Full Duplex będzie jeszcze bardziej zyskiwał – brak opóźnień podczas transmisji i żądań retransmisji powinien skutkować duża wydajnością połączenia PtP, nawet w środowiskach z dużym poziomem zakłóceń.

  • wstecz
  • Urządzenia: